Obsah fóra Pet Shop Boys v hloubi noci Pet Shop Boys v hloubi noci
...endless thoughts and questions...

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   RegistraceRegistrace
 stránky Pet Shop Boys v hloubi nociWeb   spřízněný internetový hudební obchodShop   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dárek pro Kateřinu Rathouskou? :)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pet Shop Boys v hloubi noci -> Pet Shop Boys
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KR

PříspěvekZaslal: 23. srpen 2006 17:36    Předmět: Citovat

Myslím, že Neil na živo zpívat moc neumí. Kraftwerk jsou legenda, s nimi to všechno začalo - kde by bez nich byli Pet Shop Boys nebo Depeche Mode? Navíc mi ti PSB opravdu přijdou trochu nevkusní, zatímco třeba takoví Kraftwerk jsou prostě 4 neuvěřitelně elegantní pánové Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FantasticVoyage

PříspěvekZaslal: 23. srpen 2006 18:45    Předmět: Citovat

KR napsal:
Zero 7, které budu hrát za týden

Zero 7 jsem slyšela live a byla to dost nuda. Nejlepší song, co tam hráli byl pouze instrumentální bez žádných děsivých vokálů (ta jejich zpěvačka byla dost děsná Rolling Eyes ) a měla hezkou melodii. Proto bych dala DJovi tip, ať hraje hlavně jejich instrumentálky - aby to posluchači Vltavy zvládli... Mr. Green

**---I am a DJ--I am what I play--I've got believers--Believing me---**
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
FantasticVoyage

PříspěvekZaslal: 23. srpen 2006 18:48    Předmět: Citovat

KR napsal:
Myslím, že Neil na živo zpívat moc neumí. Kraftwerk jsou legenda, s nimi to všechno začalo - kde by bez nich byli Pet Shop Boys nebo Depeche Mode? Navíc mi ti PSB opravdu přijdou trochu nevkusní, zatímco třeba takoví Kraftwerk jsou prostě 4 neuvěřitelně elegantní pánové Smile

A co takhle Bowie? Wink Docela mě potěšilo, že se včera fandové Bowieho do PSB nepouštěli, naopak mi přišo, že byli vůči němu spíš pozitivní. Mr. Green O Kraftwerk - Bowie se zmiňuju, protože se navzájem, hlavně v 70's, taky dost ovlivňovali... Cool

**---I am a DJ--I am what I play--I've got believers--Believing me---**
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Salmon

PříspěvekZaslal: 24. srpen 2006 8:45    Předmět: Citovat

K tej vaznej hudbe- co Battleship Potemkin? Smile
we melt it all down and we make rollercoasters!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
oomph.girl

PříspěvekZaslal: 24. srpen 2006 9:49    Předmět: Citovat

Ne že bych chtěla tady zase nějakou diskuzi začít, ale je pravda, že Neil moc zpívat neumí, ale všechno ostatní je prostě tak skvělé, že mě to vůbec nevadí.
Kraftwerk jsem viděla i slyšela velmi dobře a můžu říct jen svůj názor-vůbec mě jejich hudba nebaví, ti čtyři pánové jsou jak solný sloupy tam a ani jsem je neslyšela zpívat, buď je máte rádi a nebo je nesnášíte Mr. Green (to řekl nějaký jejich fanda). takže si domyslíte, že se přikláním na druhou možnost Wink
OK, ale dík za prostor...odcházím Laughing Laughing (na chvíli)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Tom
Site Admin

PříspěvekZaslal: 24. srpen 2006 12:33    Předmět: Citovat

KR napsal:

Což o to, Neil není špičkový zpěvák, o tom se ani nikdo nepře, ale k tomu, o čem zpívá, jeho hlas většinou dokonale sedí.

Co se týká Kraftwerku, ano jsou to legendy a v jistém smyslu průkopníci (vč. myšlenky člověk-stroj), ale PSB to posunuli zase někam dál, taky měli a mají originální nápady a textově na ně v součtu dle mého názoru Kraftwerk (a možná s pár výjimkami ani žádná jiná elektro/disko skupina) nemá.

A ohledně image - to je myslím dost individuální, někomu můžou připadat různý jejich občas výstřední "dresy" ulítlý, což je do jisté míry pravda, ale zas to na druhou stranu není jen nudná šeď, jakou lze vidět v popu a rocku na každém rohu. Kromě toho s tím PSB přišli až později a pravidelně to střídají s "normálem".

Možná ten nevkus myslíš v souvislosti s jejich tvorbou, kde to ovšem může být do jisté míry jen určitá (sebe)ironie, nikoliv nedokonalost. Ať tak či onak, doporučuji jako pokus zkusit prožít 50 minut v desce Behaviour. To se oblíkali obyčejně, zato ta deska je jako celek (kvalitní texty podkreslené příhodnou hudbou) neobyčejně působivá. Nebudu tady teď rozepisovat proč přesně atd., stačí jen zkusit bez předsudků naslouchat. Wink Moc disko to není, a cyklí se to možná míň než Kraftwerk. Smile

Jinak, už to tu zmínil Salmon - je možné, že se v nějaké budoucí Čajovně objeví téma Křižník Potěmkin (sama jsi něco v tom smyslu v úterý naznačila)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KR

PříspěvekZaslal: 24. srpen 2006 14:26    Předmět: Citovat

Ano, o odvysílání Křižníku Potěmkin uvažuju, protože se mi jeví jako velice pozoruhodná nahrávka (zaznělo to i ve vysílání).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom
Site Admin

PříspěvekZaslal: 25. srpen 2006 1:29    Předmět: Citovat

KR napsal:
Ano, o odvysílání Křižníku Potěmkin uvažuju

Pokud by na to někdy v budoucnu došlo, můžeš sem, pokud si vzpomeneš, prosím dát avízo? Přeci jen programy rozhlasových stanic asi moc "místních" nestuduje (koneckonců o Čajovně s PSB jsem se dozvěděl až ten den přímo od Jirky). Díky.

KR napsal:
protože se mi jeví jako velice pozoruhodná nahrávka

Bezva. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pet Shop Boys v hloubi noci -> Pet Shop Boys Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: