Obsah fóra Pet Shop Boys v hloubi noci Pet Shop Boys v hloubi noci
...endless thoughts and questions...

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   RegistraceRegistrace
 stránky Pet Shop Boys v hloubi nociWeb   spřízněný internetový hudební obchodShop   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nejoblíbenější PSB texty

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pet Shop Boys v hloubi noci -> Pet Shop Boys
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Flyer

PříspěvekZaslal: 4. listopad 2006 22:05    Předmět: Nejoblíbenější PSB texty Citovat

K tomuto tématu mě inspirovala Tomova anketa o text roku 2006. Zde ale napiště libovolný počet PSB písniček (z celé jejich tvoby), jejichž texty
jsou vám nejbližší nebo které vás nejvíce zaujaly.

Můžete samozřejmě i k jednotlivým textům napsat, proč zrovna ten a ten je pro vás tak blízký.

PříspěvekZaslal: 5. listopad 2006 14:15    Předmět: Citovat

Hm... Mr. Green

Se A Vida É - Tak za prvé - název je v portugalštině, což je jazyk, který bych se fakt jednou ráda naučila (za což může moje milovaná Zuzana Navarová a její nádherná "A Deus"). To, co mě však vyloženě vytáčí, je to, jak Neil zpívá "Éj" - vždycky si vzpomenu na Macka, co šel do Malacek... Mr. Green A teď k textu - prostě mě nabíjí pozitivní energií - byla doba, kdy jsem si tuhle písničku pouštěla každé ráno (podotýkám, že to bylo v zimě). Vždycky mě hrozně potěší, že narozdíl od Neila jsem mladá... Mr. Green

Being Boring - To snad ani nemusím komentovat, né? Je to prostě geniální. Cool

West End Girls - "Sometimes you're better off dead
There's gun in your hand and it's pointing at your head
You think you're mad, too unstable
Kicking in chairs and knocking down tables
In a restaurant in a West End town..."
Zase jeden geniální kousek...Já bych to nevymyslela - vy jo? Mr. Green

So Hard - Něco podobného jsem už tak trochu zažila (ne na vlastní kůži naštěstí) - ten páreček v tom songu je prý homo, každopádné mámina kamarádka a jeden z jejích ex....pamatuju si, že to bylo tehdy docela divoký... Cool (...you get misterious mail...)

Hm...když se tak na to dívám, měl se radši založit thread na "neoblíbené texty"......já mám těch oblíbených asi tak....hóóóódně. Laughing

Yesterday, When I Was Mad - Je to hrozně anglicky vtipné a chytré. Jak to ten Neil dělá? Mad Chci jeho mozek! Twisted Evil Mr. Green

You Only Tell Me... - To je takové stručné a výstižné. Tak to mám rád. Cool

Opportunities - To je prostě klasika. Né, že bych z toho textu byla nějak zvlášť odvařená, ale dokazuje, že byl Neil už hotový textař, když PSB do pop-světa vypustil. Někdo zraje jako víno, Neil je ale pořád top.

I'm Not Scared - Tohle je holčičí text - díky, Neile. Ženy samy si sice dokážou taky napsat dobré "kašlu na tebe, nebojím se tě, bye-bye" texty, ale s takovou elegancí jim to nejde, jsou vždycky kousavější a agresivnější.

Nothing Has Been Proved - Jakže to říkal Neil? Celý film ve třech minutách? Takovéhle texty mám ráda. Mám ráda, když se tam něco děje. Smile

My October Symphony - Tohle je smuuutnýýý! Crying or Very sad

Miserablism - Hádejte, co mám v "záhlaví" svých stránek na Myspace? Wink

How Can You Expect... - Jó, jó, když tohle slyším, vždycky se mi vybaví pár pop/rock hvězd... Třeba Brandon Flowers, Liam Gallager nebo Chris Martin (The Killers, Oasis, Coldplay)

King's Cross - miluju i "Do I Have To?", ale přecejen, tehle text je asi o něco lepší. "Someone told me Monday, someone told me Saturday
Wait until tomorrow and there's still no way
Read it in a book or write it in a letter
Wake up in the morning and there's still no guarantee"
Jó jo...někdo se holt umí vyjádřit...

A Man Could Get Arrested - Nevím proč, je to sice tak trochu odvar WEG, ale mě se to líbí. Především "If you wanna walk, don't talk - do it", tohle je totiž moje krédo - většina lidí ale jenom kecá a kecá a kecá...

You Choose - To se zase Neilovi něco mimořádně povedlo. Už to sice v textech rozebíral předtím, ale tohle je asi nejkomplexnější vyjádření této myšlenky. Brávo!

Fakt tu nemůžu vypsat všechny své oblíbené texty - tudíž musím vynechat většinu Release.

Birthday Boy si ale nemůžu odpustit. Je to smutný a je to krásně napsaný a tak, jak já si tehle text vykládám, to podporuje moji tezi o J.K. (Nekřižovat, prosím! Mr. Green )

In Denial - Pod tohle by se určitě dřív s radostí podepsala dcera Paul O'Gradyho. Jinak, In Denial je prostě muzikálová záležitost...nejlepší část je ale na demu: "Your problem is you're fucking homophobic. You need help." To přes Chrise neprošlo. Škoda. Mr. Green

**---I am a DJ--I am what I play--I've got believers--Believing me---**
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Flyer

PříspěvekZaslal: 5. listopad 2006 15:31    Předmět: Citovat

Tak jo, taky namátkou vyberu pár svých songů.

Screaming
Pínsička je o posedlosti osobou, která vás nemiluje. Něco podobného jsem zažil na vlastní kůži (je to asi tak 3 roky zpět), ovšem já byl v roli onoho "objektu zájmu." Kdo to zažil, asi ví, že to není zrovna nejpříjemnější.

Love Is A Catastrophe
Hm, taky jsem to zažil. Má cenu k tomu ještě něco dodávat? Mr. Green

To Face The Truth
viz Love Is A Catastrophe.

We All Feel Better In The Dark
Sice kontroverzní, ale pravdivý text; takhle to na diskotékách a v podobných nočních podnicích opravdu chodí. Mám rád zvlášť tu část, která je však obsažena pouze v rozšířené verzi:
"And now our time has come
and I'm feeling really horny
You're with me
and together we're in ecstasy"
...Celá tahle písnička je podle mě skvělá, hrozně se mi také líbí temné syntetizátorové zvuky a především rapující Chris Smile

Being Boring
Nádherný text, který mě vždycky dojme.

So Hard
Geniální Smile
Díky Bohu, že jsem nic podobného nazažil ... a doufám, že nezažiju.

Se A Vida É
Jak už psala Maj, tahle písnička má text nabytý pozitivní energií. Prostě skvělý lék na depku Mr. Green

The Survivors
Podobně jako Se A Vida É, tak i tenhle song mi vždycky dokáže spravit náladu.

You Choose
Sice se nestotožňuju s názorem, že láska je volba (narozdíl od štěstí, u něhož si to myslím), přesto mi ta myšlenka na druhou stranu přijde docela zajímavá. Je to sice paradox, ale mám tenhle song rád.

Your Funny Uncle
Tahle písnička je pro mě dost osobní. Vždycky mi připomene pohřeb mého táty, který umřel na rakovinu.

... těch oblíbených textů je ještě spousta,vybral jsem jen ty, které mě zrovna napadly.
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pet Shop Boys v hloubi noci -> Pet Shop Boys Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: