Obsah fóra Pet Shop Boys v hloubi noci Pet Shop Boys v hloubi noci
...endless thoughts and questions...
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   RegistraceRegistrace
 stránky Pet Shop Boys v hloubi nociWeb   spřízněný internetový hudební obchodShop   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Matrix Reloaded a Revolutions
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pet Shop Boys v hloubi noci -> Off-topic
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Flyer



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 10. leden 2007 18:00    Předmět: Matrix Reloaded a Revolutions Citovat

...pokračování diskuze z http://www.psb.php5.cz/viewtopic.php?t=215

Pro ty z vás, kterým se druhé a zejména třetí pokračování Matrixu nelíbilo, doporučuji přečíst tento článek: http://filmweb.o2active.cz/show.article.aspx?id=23090

Neříkám, že po jeho přečtení začnete Reloaded a Revolutions milovat, ale třeba si aspoň řeknete, že zas takové kraviny to také nejsou... Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
FantasticVoyage



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 10. leden 2007 20:42    Předmět: Citovat

Nikdy jsem nepochopila, jak se můžou lidi Matrixem tak moc zabývat a rozebírat ho. Rolling Eyes
První Matrix byl prostě dobrej film, čímž to pro mě končí.
(Aneb, jak říká Robbie: "Take both pills, fuck the Matrix" Cool )
Z filmografie Keanu Reevese mě rozhodně víc zaujaly jiné filmy (Ďáblův advokát a Constantine), které mi připadají k rozebírání zajímavejší.
Ale jo, Matrix je holt fenomén, to uznávám - mě osobně ale zas tak moc neoslovil.
(u třetího dílu jsem dostávala záchvaty smíchu - a to i na druhý "pohled"
- Nikomu, komu se to líbilo, to ale neberu. Wink Lidé jsou různí. Mr. Green )
_________________

**---I am a DJ--I am what I play--I've got believers--Believing me---**
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Flyer



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 13:51    Předmět: Citovat

Ještě bych se vrátil k tomu, proč Keanu v Matrixu 2 & 3 nevypadal tak skvěle, jako v prvním dílu. Těch důvodů mohlo být podle mě víc. Jednak je možné, že za to mohla dieta, kterou Keanu držel pro natáčení Reloaded a Revolutions, velkou roli ale mohl hrát i Keanův psychický stav. Během příprav se totiž zabila jeho přítelkyně při autonehodě, uvažovalo se prý dokonce i tom, že spáchala sebevraždu. Keanova přítelkyně totiž těžce nesla, že se jim narodilo mrtvé dítě. A aby toho nebylo málo, tak během natáčení lékaři zjistili u Keanovy sestry leukémii v pokročilém stádiu...Musel to být obrovský nápor na psychiku a tudíž bych se ani nedivil, kdyby se to projevilo na postavě Nea. Upřímně řečeno, Keanův herecký výkon mi v Matrixu 2 & 3 přišel takový mdlý...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
FantasticVoyage



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 18:29    Předmět: Citovat

Já si Keanu jako člověka moc vážím - a samozřejmě i jako herce.
V pokračování Matrixu ale jakoby hrál spíš parodii na Nea... Shhh
_________________

**---I am a DJ--I am what I play--I've got believers--Believing me---**
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
FantasticVoyage



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 18:32    Předmět: Citovat

P.S. Celá trilogie Matrixu je pro mě rozhodně lepší než trilogie Pána prstenů - u toho jsem se nudila - u Matrixu nikdy.
Cool
Btw, takových, co dostávali u Revolutions záchvaty smíchu, bylo pár (ale sama jsem nebyla Wink ). Většina zírala na plátno s pusou dokořán. Mr. Green
(A ti, co tvrdí, že ne, zírají dodnes. Laughing )
_________________

**---I am a DJ--I am what I play--I've got believers--Believing me---**
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Flyer



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 18:52    Předmět: Citovat

FantasticVoyage napsal:
Já si Keanu jako člověka moc vážím - a samozřejmě i jako herce.

Já ho mám taky rád, navíc se narodil ve stejný den, jako moje máma (2.9. - akorát o dva roky později Wink)
FantasticVoyage napsal:
V pokračování Matrixu ale jakoby hrál spíš parodii na Nea... Shhh

Ač nerad, musím souhlasit. Sad
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Flyer



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 18:56    Předmět: Citovat

FantasticVoyage napsal:
P.S. Celá trilogie Matrixu je pro mě rozhodně lepší než trilogie Pána prstenů - u toho jsem se nudila - u Matrixu nikdy.)

Mně přišel ještě jakž takž záživnej LOTR:FOTR (Laughing), u dvojky už jsem se lehce nudil (i když glům byl bezva) a z trojky jsem viděl jen hodinu a pak to vypnul - do dneška jsem to nedokoukal.

FantasticVoyage napsal:
Btw, takových, co dostávali u Revolutions záchvaty smíchu, bylo pár (ale sama jsem nebyla Wink ). Většina zírala na plátno s pusou dokořán. Mr. Green
(A ti, co tvrdí, že ne, zírají dodnes. Laughing )

To by ale pak znamenalo, že patříš mezi ty, co na to plátno zírají dodnes. Think Mr. Green
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
FantasticVoyage



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 18:59    Předmět: Citovat

Flyer napsal:

To by ale pak znamenalo, že patříš mezi ty, co na to plátno zírají dodnes. Think Mr. Green

Jo, to mi taky došlo, když jsem to dopsala. Mr. Green
Já to myslela spíš tak, že jsou tací, kteří tehdy fascinovaně zírali a líbilo se jim to, kdežto když začalo být cool na pokračování Matrixu házet hnůj, přidali se k většině.
Kdežto já jsem na poslední Matrix už rovnou šla s tím, že jdu na komedii, čímž jsem se později stala jednou z většiny (ač nerada Mr. Green )
_________________

**---I am a DJ--I am what I play--I've got believers--Believing me---**
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Flyer



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 19:35    Předmět: Citovat

FantasticVoyage napsal:

Jo, to mi taky došlo, když jsem to dopsala. Mr. Green
Já to myslela spíš tak, že jsou tací, kteří tehdy fascinovaně zírali a líbilo se jim to, kdežto když začalo být cool na pokračování Matrixu házet hnůj, přidali se k většině.
Kdežto já jsem na poslední Matrix už rovnou šla s tím, že jdu na komedii, čímž jsem se později stala jednou z většiny (ač nerada Mr. Green )

Já se přiznám, že tehdá jsem na Matrixu dost ulítával, Reloaded se mi, i přes některý nedostatky, líbil a na Revolutions jsem se tak upřímně těšil. I z třetího dílu jsem byl spokojený, možná se mi líbil o trochu víc, než ten druhý...

Pamatuju si, že po zhlédnutí Revolutions na mě padla nějaká depka či co, byl jsem nějaký nachlazený, do toho sychravé listopadové počasí ... no a děj v Revolutions taky není moc veselý (pokud to teda člověk nebere jako komedii Mr. Green). Celou cestu z kina domů jsem musel na ten film myslet, spojovat mezi sebou různé souvislosti z jednotlivých dílů, hledat významy ... a tak. Doma jsem pak sednul k PC a zkoušel na netu hledat nějaké analýzy celé trilogie, aby se mi ty myšlenky aspoň trochu utřídily. No a našel jsem právě tenhle článek, na který jsem v této diskuzi dával odkaz. Po jeho přečtení mi pak ještě spousta věcí došla a nakonec jsem si řekl, že i když Matrixovská trilogie není dokonalá, má něco do sebe a v záplavě (h)různých hollywoodských kravin je to aspoň něco, co trochu procvičí mozkový závity.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
FantasticVoyage



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 19:58    Předmět: Citovat

Nechtěl by sem ještě napsat někdo jiný? Mr. Green
---
Upřímně řečeno, jako dcera filozofa mám k filozofování tak trochu odpor. Wink
Osobně jsem v Matrixu nic nového pod sluncem neobjevila. Bible, Ježíš a Buddha už vše podstatné řekli a bří Wachovští to jen přetavili do futuristické podívané. Šikovně, to se musí uznat.
- Flyere: viděl jsi V for Vendetta? Ta scéna, kdy do centra Londýna dorazí davy V-ů...to bylo rozhodně působivější, než Neovy souboje s davama Smithů (to bylo k smíchu - samozřejmě, když to člověk bere jako podobenství, tak ne - ale vizuálně teda fakt dost směšný)
---
Dneska se podívám na Fanny a Alexandr, odpoledne jsem to šlohla v Levných knihách (no dobře, nešlohla Mr. Green ) - je to jeden z mála Bergmanových filmů, které jsem nečetla. Tak se na něj holt budu muset podívat, když už Ingi nevydal scénář. Cool
Mr. Green
_________________

**---I am a DJ--I am what I play--I've got believers--Believing me---**
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Flyer



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 20:06    Předmět: Citovat

Vendettu jsem viděl. Vizuálně to bylo hodně dobrý, zas se ale musí vzít v potaz, že to je novější film než Matrix Reloaded a tudíž technologie urazily zas o krok dál.

Fannyho a Alexandra mám v 5 hodinové verzi, zatím se ale přiznám, že jsem nenašel odvahu se na to kouknout (a to já jinak Bargmana rád Cool)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
FantasticVoyage



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 20:27    Předmět: Citovat

Flyer napsal:

Fannyho a Alexandra mám v 5 hodinové verzi, zatím se ale přiznám, že jsem nenašel odvahu se na to kouknout (a to já jinak Bargmana rád Cool)

Tahle verze má 188 minut - takže si to dám po částech. Wink
Jako "Posledního císaře" - na toho jsem koukala natřikrát (v rozmezí půl roku Mr. Green ). Skvělej film, mimochodem. A pastva pro oči. Není nad přirozenou, nepočítačovou krásu... A silnej lidskej příběh. Cool
_________________

**---I am a DJ--I am what I play--I've got believers--Believing me---**
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Flyer



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. leden 2007 20:39    Předmět: Citovat

FantasticVoyage napsal:
Tahle verze má 188 minut - takže si to dám po částech. Wink

Kdyby se Ti tenhle film hodně zalíbil, tak stačí říct a můži Ti tu 312minutovou verzi někdy přinýst. Wink.

FantasticVoyage napsal:
Jako "Posledního císaře" - na toho jsem koukala natřikrát (v rozmezí půl roku Mr. Green ). Skvělej film, mimochodem. A pastva pro oči. Není nad přirozenou, nepočítačovou krásu... A silnej lidskej příběh. Cool

Posledního císaře jsem neviděl a docela mě to mrzí. Před nějakým časem ho dávali v televizi a ja ho tehdy prošvih. No, snad není všem dnům konec. Cool
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Flyer



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 549
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 12. leden 2007 13:22    Předmět: Citovat

Btw, to jsme se zase zapovídali. Mr. Green
Ani bych se nedivil, kdyby po zadání slova "matrix" do googlu vyskočilo jako první Tomovo PSB fórum. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
FantasticVoyage



Založen: 8.5.2006
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 12. leden 2007 13:32    Předmět: Citovat

Mr. Green
Já to nezačala, že ne? Question Mr. Green Laughing
_________________

**---I am a DJ--I am what I play--I've got believers--Believing me---**
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pet Shop Boys v hloubi noci -> Off-topic Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by php B.B. © 2001, 2005 php B.B. Group
Český překlad php B.B. Czech - www.phpbbcz.com

NAVRCHOLU.cz